top of page
Ana Sayfa
pexels-lisa-fotios-1092671-crop_03.jpg

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya içerik yönetimi hizmeti için ihtiyaçlarını belirle, hemen teklif al.

SOSYAL MEDYA İÇERİK YÖNETİMİ

Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter, YouTube gibi mecralarda markanız için sosyal medya stratejisi hazırlayarak, işletmenizin görsel ve iletişim dilini belirler, markanızın sahiplendiği konu başlıklarına göre aylık içerik planları hazırlar, yönetir ve raporlarız

Çalışma modeliniz nasıl?

 

Markanızın ihtiyacına göre fiyat teklifi hazırlanır ve sunulur. Marka ile mutabık kalınan teklif üzerinden en az 1 yıl geçerli olacak şekilde sözleşme hazırlanır ve taraflarca imzalanır.

Fiyatlandırma neye göre yapılır?

Marka için kaç sosyal mecra yönetilecek, ayda kaç içerik hazırlanacak, bu içerikler statik mi, video mu olacak, reklam hizmeti veya monitör hizmeti alınacak mıdır gibi soruların yanıtlarına göre aylık hizmet bedeli değişkenlik gösterir.

Ödeme modeli ve vadesi hakkında bilgi verebilir misiniz?

 

Markaya her ay başında bir önceki ayın hizmet faturası iletilir ve 1 hafta içerisinde ajansa sözleşmede belirtilen banka hesabına ödenmesi beklenir.

Sosyal medyamızı nasıl yönetirsiniz?

İhtiyaç Planlaması

Marka ile anlaşma sağlanınca öncelikle marka hangi sosyal mecralarda olmalı, ayda kaç adet içerik üretmeli, ne kadar bütçe ile reklam yapmalı, gibi sorulara yanıt verilir ve marka ihtiyaçları belirlenir.

Sosyal Medya Stratejisi

İhtiyaç planlamasını sosyal medya içerik stratejisini oluşturma takip eder. Marka belirlenen mecralarda nasıl bir iletişim dili kullanır, görsel tasarım dili ne olmalıdır, markanın sahiplendiği konular nelerdir gibi sorular üzerinden biz, ajans gözünden markanın sosyal medya iletişim planı hazırlanarak oluşturuyor ve markaya sunuyoruz.

İçerik Oluşturma ve Tasarım

Belirlenen konu başlıklarına istinaden aylık sosyal medya içerik takvimi oluşturulur. İçerik ve görseller üretilerek markanın onayına sunulur.

Sosyal Medya İçerik Yönetimi

Markadan alınan içerik planına istinaden haftalık paylaşım planı ajans tarafından kullanılan ara yazılımlar ile planlanarak paylaşılır. Her paylaşım sonrası kanallar hesap yöneticisi tarafından ayrıca kontrol edilir.

Monitör Hizmeti

Marka monitör hizmeti almak isterse paylaşımlar günlük olarak takip edilir, olumlu içerikler belirlenen kalıplar dahilinde cevaplanır, sorular marka yöneticisine iletilir, markadan gelen yanıtlar takipçiyle iletişime geçilerek yanıtlanır.

Reklam Yönetimi

Sosyal medya içerik yönetimi hizmeti verdiğimiz markalara reklam yönetimi hizmetini de almalarını öneriyoruz. Ek bir hizmet olan reklam yönetimi sayesinde marka içerikleri daha fazla kullanıcıya ve markanın hedef kitlesine gösterilirler. Reklam yönetimi hakkında daha detaylı bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Raporlama

Her ayın ilk haftası bir önceki ay yapılan sosyal medya işlerinin faaliyet ve istatistik verilerinin yer aldığı rapor hazırlanarak markaya sunulur. Bu raporda o ay kaç içerik paylaşıldı, video izlenme oranları, post erişim, gösterim, tıklanma veya dönüşüm gibi veriler detaylı olarak yer alır.

Sosyal Medya Reklamları ayrıca mı ücretlendirilir?

 

Sosyal medya içerik yönetimi ve sosyal medya reklam yönetimi ayrı hizmetlerdir. Sosyal medya reklamları hakkında daha detaylı bilgiyi buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

İşletmeye gelerek fotoğraf veya video çekimleri yapıyor musunuz?

 

Evet yapıyoruz ancak bu hizmet, kapsamda belirlenen ihtiyacınıza göre fiyatlandırılır. Bu sebeple biz burada markalarımıza iki seçenek sunuyoruz:

 

  1. Birincisi anlaşma kapsamımızda belirtilen limitler dahilinde marka temsilcimiz işletmenizi ziyaret ederek yeni nesil telefonlar ile statik içerik veya basit düzeyde video çekimleri yaparak içerik üretebilir.

  2. İkinci seçenek ise markanın görsel ihtiyacı, daha profesyonel bir gereksinim gerektiriyorsa (konsept çekim, tanıtım filmi vb.) ilgili uzmanlığa göre çalıştığımız fotoğrafçılarımızla ekstra hizmet karşılığı çekim organize edip, yönetebiliyoruz.

Yıllık anlaşmayı dilediğim zaman iptal edebilir miyim?

 

En az 1 ay önceden belirtmek koşuluyla, evet edebilirsiniz. Örnek olarak 30 Temmuz'da iptal talebinde bulunursanız, Temmuz ayı hizmet bedelinin yanı sıra Ağustos ayı hizmet faturasını da öderseniz. Marka bu süreçte Ağustos sonuna kadar dilerse hizmet almaya devam edebilir.

 
Teklif Al
bottom of page