top of page
Ana Sayfa
pexels-photomix-company-218717-crop_02.j

Google ADS

Google reklamları sayesinde ürünlerinizin marka bilinirliğini arttırır, ROI'nizi en etkili yöntemlerle başarıya ulaşmasını sağlayabiliriz

GOOGLE REKLAMLARI

Eski adıyla Google Adwords olan Google ADS reklamlarını yöneterek dönüşümlerinizi sağlayabilir, web sitenizle markanızla örtüşen hedef kitleyi buluşturarak satışlarınızı ve marka bilinirliğinizi arttırabiliriz.

Google ADS Reklam Türleri Nelerdir?

  • Arama Ağı Reklamları

Google Arama Ağı'nda reklam verdiğinizde, reklamınızda sunduğunuz ürün veya hizmetlerle ilgili anahtar kelimelere benzer ve alakalı terimleri arayanlara reklamlarınızın gösterme fırsatı bulursunuz.

  • Görüntülü Reklamlar

 

Google Görüntülü Reklam Ağı, kullanıcılara, web sitelerinde gezinirken, YouTube videosu izlerken, Gmail hesaplarını kontrol ederken veya mobil cihazlar ve uygulamalar üzerinde sörf yaparken banner reklamlar ve mesajlar görmesini sağlar.

  • Alışveriş Reklamları

E-ticaret altyapısıyla kurulmuş bir mağazanız varsa, ürünlerinizi tanıtmak, ürün satışı sağlamak için web sitenize gelen trafiği artırmak ve daha nitelikli potansiyel müşteriler bulmak için Google Alışveriş kampanyalarını kullanabilirsiniz. Alışveriş kampanyalarını kullanmaya başlamak için Merchant Center üzerinden ürün verilerinizi göndermeniz veya Google'da bir kampanya oluşturmanız gerekmektedir. Google bu sayede  potansiyel müşterilerinizin, sattığınız ürünleri görebileceği web sayfalarında reklamlar oluşturmak için kampanyanızı kullanılır. 

  • Video Reklamları

 

Video kampanyalar, YouTube ve Google Görüntülü Reklam Ağı'nda video reklamlar yayınlamanıza olanak tanır.

  • Uygulama Kampanyası

Uygulama kampanyaları bu işlemi sizin için basitleştirerek Arama, Google Play, YouTube, Google Arama Ağı'ndaki Keşfet ve Google Görüntülü Reklam Ağı dahil olmak üzere Google'ın mecralarında uygulamanızın reklamlarını göstererek indirilmesini, satın alınmasını sağlar.

Google ADS Reklam Hizmetini Kimler Kullanmalıdır?

Ürün veya hizmetlerini Google arama motoru üzerinden, Google Partner web sitelerinden, YouTube kanalından duyurmak, marka bilinirliği oluşturmak, ürün satışı yapmak isteyenler, ayrıca bir mobil aplikasyonunuz varsa, yüklenmesini sağlamak veya bu yüklemelerden gelir elde etmek isteyenler kullanmalıdır.

Markanın web sitesi analizi yapılır, marka için önem arz eden anahtar kelimeler ajans ile paylaşılır. Ajans yaptığı analiz sonucu reklamda kullanılacak anahtar kelimeleri ve reklam türünü belirleyerek, markanın hedefleri doğrultusunda günlük harcanması gereken tahmini reklam bütçesini markaya önerir.

Markayla taahhütsüz yıllık anlaşma yapılır ve hizmet bedeli aylık fatura edilir. Ajans gelir modeli bazı sektörler veya işletmeler için aylık sabit ücret iken genelde yıllık reklam bütçesi üzerinden % modeliyle komisyon yöntemiyle ücretlendirilir.

 
Teklif Al
bottom of page